XBMC nedir?

XBMC nedir?

XBMC açık kaynak kodlu olarak geliştirilen; Windows, Mac, Linux, Android işletim sistemleri AppleTv, Android Box ve Xbox konsollarında kullanılan bir media center uygulamasıdır. XMBC ile internet üzerinde yayın yapılan dizi, film, müzik videolarını stream özelliği ile hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

XBMC  tüm video formatlarını destekliyor bu sayede bilgisayarınızda veya telefonunuzda yüklü olan videoları bu uygulama ile oynatabilirsiniz, alt yazı desteği ile videoları alt yazı ile izleyebilirsiniz. Ayrıca müzik ve resim dosyalarını da XBMC ile görüntülemeniz mümkün.

XBMC programı ile neler yapılabilir?

1. Bilgisayarınızda var olan filmlerinizi, dizilerinizi bu program sayesinde daha gösterişli bir hale getirebiliyorsunuz. çünkü bu program bilgisayarınızdaki filmleri, dizileri internet üzerinden bilgilerine, posterlerine ulaşabiliyor.

2. Filmlerin ne zaman çekildiği, imdb puanı, kimlerin filmde oynadığı konusunda tüm bilgilere bu program aracılığıyla ulaşabiliyorsunuz. Otomatik alt yazı ekleyebiliyorsunuz.

3. Eger bilgisayarınızda tv kartınız varsa ya da linux tabanlı bir uydu alıcı kullanıyorsanız XBMC‘de gerekli ayarları yaptıktan sonra bilgisayarınızdan tv izleyebiliyor, izlediginiz yayınları kaydedebiliyorsunuz.

4. XBMC programı içerisinde çok sayıda eklentiler/plugin mevcut. bu eklentileri XBMC‘ye yükleyerek çok sayıda online içeriğe ulaşabiliyorsunuz. Ozellikle icefilms, mashup, 1channel, navi-x eklentileri sayesinde filmleri ve dizileri online olarak ve yüksek kalitede izleyebiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.