WordPress Hentry Hatasının Nedeni ve Çözümü Nedir?

Eksik: author, Eksik: entry-title ve Eksik: updated hatalarının genel adı Hentry hatları olarak geçmektedir.

Hentry hataları neden kaynaklanır?

Hentry hataları genel olarak temada bulunan hatalardan kaynaklanmaktadır. Genel olarak warez, yani ücretli temaları çeşitli yollarla internetten bularak web sitemize yüklememizden kaynaklanmakta. Çok nadir durumlarda ücretli aldığımız temalarda da karşımıza çıkabilmektedir.

Tema yazılımcıları temaları hazırlarken yüzlerce belki binlerce satır kod yazmaktadırlar. Bu kodlar yazılırken içerik sayfalarında yanlış kodlanan bazı satırlar hentry hatalarını getirmektedir. Örneğin Eksik: author hatasını baz alalım. Temanız yazılırken author bölümü boş bırakılmış, yanlış kodlanmış veya hiç kodlanmamış olabilir. Google gözünde bu yanlış bir hareket olarak gözükecektir ve yapılandırılmış veri hatası olarak karşınıza çıkartacaktır.

Bu hata bazı durumlarda eklenti kaynaklıda olabilmektedir. Genel olarak sosyal medya eklentileri yada imleme eklentileride hentry hatalarını yaratabilmektedir. Hentry hataları ile karşılaştıysanız eklentilerinizide kontrol etmeniz gerekmektedir.

Hentry hatası nasıl çözülür?

Hentry hatası aldıysanız çözümü sizi biraz uğraştıracaktır ve kodlarla oynamanız gerekecektir. Öncelikle sitenizin yedeğini alınız ve işleme başlayalım.

Çözüm 1

Öncelikle aşağıdaki kodu temanızın header bölümüne ekleyiniz.

<meta property=”og:title” content=”<?php the_title(); ?>” />
<meta property=”og:author” content=”<?php echo get_the_author(); ?>” />
<meta property=”article:published_time” content=”<?php the_time(‘c’); ?>” />

Bu kodlar işinizi çözecektir muhtemelen. Webmaster tools´da hataların silinmesi bir kaç günü bazende 1 haftayı bulabilmektedir.

Çözüm 2

İçerik sayfalarınızın kodlarının olduğu dosyayı bulmanız gerekmektedir. WordPress için single.php özel yazılım veya diğer ücretsiz blog servislerinde araştırıp bulmanız yada yazılımcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.

Title Bölümüne yazılması gereken kod: < span class=”entry-title” >

Author bölümüne yazılması gereken kod: < span class=”vcard author author_name” >< span class=”fn” >< ?php the_author(); ? >< /span >< /span >
Post Date (Updated) bölümüne yazılması gereken kod: < span class=”post_date date updated” >< ?php the_time(‘j F,Y’); ? >

Bu iki yol mutlaka sorununuzu çözecektir.

Bu tarz hatalar yaşamamanız için yazılımlarınızın lisanslı yazılımlar olmasını öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here