Udemy Komisyon Oranları Nedir?

Udemy Komisyon Oranlarını merak eden tüm kullanıcıların genellikle kafasına takılan sorular aşağıdaki şekildedir. Bu yazımızda Udemy Komisyon Oranları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Udemy’nin çalışma sistemini bilen bilgi verebilir mi?
Şuan eğitim setleri kampanyalı 25 TL.
1- Eğitim ücretini hocamı ayarlıyor Udemy mi?
2- Fiyatı Hoca belirliyorsa 25 TL kampanyalı durumda hocaya ücret neye göre ödeniyor?
3-Udemy’ye yurt dışından girince 15$ ya da 14€ görünüyor. Bu durumda yine ödeme nasıl oluyor?

Udemy’de 3 çeşit komisyon var. Eğer promosyonlara girmeyip kendin kendi kupon kodunla satış yapmak istersen fiyatı sen belirliyorsun, ve her satıştan %97’sini sen %3’ünü udemy alıyor. Promosyonlara girersen udemy sana bir fiyat eşiği söylüyor onu giriyorsun. Bu yüzden udemy indirim yaptığında bütün kurslar 400₺’den 24₺ye düşmüş gibi gözüküyor halbuki fiyatlar hep aynı. Öyle bir durumda eğer udemy üzerinden organic olarak aranıp satın alınmışsa %50 udemy %50 eğitmen alıyor. Son olarak eğer udemy senin adına kursunu promo etmişse yani başka sitelerde vs. reklamını yaptırmışsa %50 reklam yayınlayan, %25 sen %25 udemy alıyor.

25₺’lik kursun başka bir ülkeden giren birine 11€ ya da 15$ gibi gözükebilir. Böyle durumlarda eğer senin kodunla almışsa yine %97’si senin, organik olarak arayıp almışsa %50’si senin reklam yoluyla almışsa %25’i senin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.