Sprey Poliüretan Köpük Nedir?

Spreyx Sprey Poliüretan Köpük ve Polyurea su yalıtım sistemleri yaşamı daha konforlu hale getirirken enerji tasarrufu elde eder.Çağımızın son teknoloji ürünü yalıtım konusunda kesin çözümler sunar.Spreyx Sprey Poliüretan binalarda tabaka halinde ekyersiz yekpare uygulanabilir.Düz ve eğimli çatılar,tavanlar,duvarlar ve zemin kaplamalarıdır.

Sprey Poliüretan Özellikleri: 

– %100 e yakın kapalı hücre yapısı vardır.Bu özlliği sayesinde ısı yalıtımıyla beraber Su ve Ses karşısında güçlü bir bariyer oluşturma özelliği kazandırır.
– Hafif bir malzemedir yapılara ağırlık vermez
– Bakteri ve haşeri barındırmaz
– B2 yanma sınıfındadır.(Alevi yürütmez)
– Ozon tabakasına zarar vermez çevrecidir.
– Her türlü yüzeye yapışır

 Köpük Yalıtım Sprey Kullanım Alanları: 

Sprey poliüretan köpük, diğer yalıtım türlerine göre daha az yer kaplar. Uygulama detaylarının yalıtım  gereksinimine karşılık poliüretan köpüğün kalınlığı ayarlanabilir.Sprey köpük ortalama kalınlığı 3cm dir ancak gerekirse daha kalın  yapılabilir. sprey poliüretan köpük en sık kullanıldığı  alanlardan bazıları şunlardır:

 • Çatı : Sprey Poliüretan Köpük yalıtım çatılarda zemine veya ters tavana ve boşlukları doldurmak amaçlı uygulanır.Çatı  içine soğuk-sıcak hava girişini engelleyerek enerji maliyetlerini düşürür.
 • Bodrum ve garaj : Sprey poliüretan Köpük Bodrum,garaj,sığınak,depo,kömürlük gibi alanların tavanlarına ve dış cephe duvarların iç yüzüne uygulanır.Bu tür alanlarda çatı yalıtımında olduğu gibi daire ısı derecesini korumaktır..
 • Metal Çatılar : Köpük yalıtım Sprey genellikle fabrika ve üretim haneler de kullanılan metal çatılarda kullanılır.Sprey poliüretan bu tür detaylarda ısı yalıtım sağlamakla kalmaz metal çatıyı korozyondan,çürümeden önleyerek ömrünü uzatır ve aynı zamanda sağlamlaştırır..
 • Tesisat : İzolasyon boruları kışın sıcaklığını korumak ve korozyona karşı korumak amacıyla kullanılır.
 • Teraslar : Açık veya kapalı teraslarda kullanılır.Sprey poliüretan köpük uygulanmış açık teraslar yaya trafiğe açık ise üzerine beton atılması gerekmektedir.Yaya trafiği olmayan teras çatılarda ise güneş ışınlarından korumak için poliüretan boyası ile boyamak gerekir.
 • Diğer sprey köpük yalıtımın kullandığı bazı alanlar şunlardır:
 • Soğuk hava depoları Zemin-Duvar-Tavan
 • Tavuk-Besi-Mantar çiftlikleri Zemin-Duvar-Tavan
 • Kat araları Zemin
 • Giydirme dış cepheler.

Sprey Poliüretan Nasıl? Uygulanır.

       Sprey poliüretan yüksek basınçlı poliüretan makinası ile uygulanır. Uygulama, makine sistemi, kompresör, hammadde pompaları ve hortumları bulunan mobil sistem ile gerçekleşir. Eğitilmiş personel bu mobil sistemle yerinde uygulamayı gerçekleştirir. Püskürtülen malzeme %100 aderans ile aplikasyon zeminine yapışarak yekparelik sağlar. Yüksek basınçla püskürtüldüğünden en ufak gözenekleri dahi doldurur. Sıvı olarak püskürtülen poliüretankısa sürede reaksiyona girer, genişler ve sertleşir. Ek yeri olmayan, ısı köprüsü oluşturmayan ve sızdırmazlık sağlayan bir yalıtım sağlanır.

Spreyx Poliüretan Köpük uygulama yapılmış olan ev veya işyerlerinizde kış aylarınız tasarruflu geçer ve yüksek doğalgaz maliyetlerinden kurtulursunuz.Yalıtım esaslarına uygun yapılmış olan izolasyonlar ısıtma ve soğutma bütçesinden ortalama olarak %40 ila %50 arasında tasarruf sağlar ve daha konforlu yaşamanızı sağlar.
Spreyx Sprey Poliüretan uygulama yüksek performansı sayesinde tüm endüstriyel türü yapılar için idealdir.Diğer yalıtım uygulamalarından 1/3 daha az zamada uygulanır.Ses geçirmez, maliyetleri azaltır,ısı kaybını önler ortalama sıcaklığı-soğukluğu korur,donmayı önler,aydınlatmanın kontrol edilmesine katkı sağlar (Işıkların ürettiği ısıyı muhafaza eder.)
Yüksek ölçekli soğutma ve ısıtma sistemleri için en ideal yalıtım sistemidir.Her türlü yüzeye mükemmel yapışma sağlar ses ve yangın yalıtımına da katkı sağlar.

2 Yorumlar
 1. sprey poliüretan diyor

  Merhaba bu sprey poliüretan yanıcımıdır ?

  1. hemsoruhemcevap diyor

   Evet yanıcıdır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.