Ramazan Ayında Acıkmamak İçin Sahurda Ne Yemeli ?

Sahurda ağır yemekler yerine kahvaltılık besinleri tüketmek daha uygundur. Peynir çeşitleri, süt ve süt ürünleri ve yumurta gibi protein oranı yüksek olan besinler tokluk süresini uzatır.
Ramazan Ayında Acıkmamak İçin Sahurda Ne Yemeli ?

Ramazan ayında sıklıkla yaşanan problemlerden biride kabızlıktır. Sahurda ve iftarda lifli gıdalar mutlaka tüketilmelidir. Bunun yanı sıra yoğurt ve ayran gibi besinlerde içerisinde ki yararlı bakteriler sayesinde bağırsakları rahatlatarak düzenli çalışmasına yardımcı olur. Sahurda tüketilecek 2-3 adet ceviz ve 8-10 adet badem, fındık vb. hem e vitamini alımını hemde tokluk hissini artırır.

BOL SU TÜKETİN

Sahurda ve iftardan sonra bol bol su tüketilmesi gerekiyor. İftarda başlangıç olarak çorbanın en uygun besin olduğuda bilinmekte. İftar sahur arası 2-2,5 litre su tüketmek sizi tok tutacaktır.

PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENİN 

Çok fazla yağ içermeyen et, süt ve süt ürünleri, yoğurt, yumurta, peynir çeşitleri gibi yiyecekler sizi uzun süre tok tutacaktır. Aşırıya kaçmadan bu yiyeceklerden tüketebilirsiniz.

BOL MEYVE TÜKETİN

Meyveler içerdiği antiooksidanlar ve vitaminler sayesinde her daim insan vücuduna yararlı olmuştur. Elma, armut, kiraz, çilek, erik, şeftali gibi yaz meyvelerini aşırıya kaçmadan tüketmenizde fayda var. Meyveler vücut direncini arttırdığı gibi açlığınızıda uzun bir süre yatıştıracaktır.

Hayırlı Ramazanlar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here