Facebook sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

Facebook Yayın İçi Reklamlar İçin Kazanç İstatistikleri

Yayın içi reklam gelirini bulmak ve takip etmek için:

 1. İçerik Stüdyosu‘na gidin
 2. Sol gezinti çubuğunda İstatistikler‘i seçin.
 3. Kazanç‘ı seçin.

Kazanç istatistiklerim ne anlama geliyor?

Bu istatistikler, yüklediğiniz videolara aittir ve videolarınızın paylaşımları ile çapraz paylaşımlarını da içerir. Çapraz paylaşımlarınıza ve diğer kişilerin videolarının paylaşımlarına ait istatistikleri görmezsiniz.

 • Tahmini Kazanç: Bu, gösterimlerin sayısına ve gösterilen reklamların CPM’sine bağlı olarak, videolarınızdaki reklamlardan kazandığınız tahmini tutardır. Nihai ödemeler; bekleyen değerlendirmeler, içerik sahipliği iddiaları ve diğer ayarlamalara bağlı olarak bu tahminden farklı olabilir.
 • 1 Dakikalık Video Görüntülemeleri: Bu sayıya, reklam içeren tüm videolarınız için bir dakikalık veya daha uzun tüm video görüntülemeleri dahildir. Yayın içi reklam içermeyen videolara ait video görüntülemeleri dahil edilmez. Bir reklam ancak bir izleyici videoyu en az bir dakika izledikten sonra gösterilebildiğinden, 1 dakikalık video görüntülemeleri para kazanma için önemlidir. Yayın içi reklam alanının yeri videodan videoya ve izleyiciden izleyiciye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, bu ölçüm doğrudan videolarınızdaki reklam gösterimlerinin sayısını tahmin etmez.
 • Para Kazandıran Görüntüleme RPM’si: Bu, yayın içi reklamlar içeren videolarınızın bir dakika veya daha uzun süreli her 1000 görüntülemesinden kazandığınız paradır. Para kazandıran görüntüleme RPM’nizdeki bir artış, aynı sayıdaki video görüntülemeleri üzerinden daha fazla para kazandığınıza işaret eder.
 • Reklam CPM’si: Bu, reklamverenlerin içeriğinizde 1000 reklam gösterimi için ödediği tutardır. CPM’yi yılın dönemi, hedef kitlenizin demografik nitelikleri ve izleyicilerinize erişmek isteyen reklamveren sayısı gibi birçok faktör etkiler. CPM gerçekte kazanacağınız tutarı değil, reklamverenlerin ödemeye istekli olduğu tutarı yansıtır.

Kazanç istatistiklerini neden göremiyorum?

Kazanç istatistiklerini sadece para kazanma istatistiklerine erişim izni olan Sayfa yöneticileri görebilir. İzinleri değiştirmek için:

 1. İçerik Stüdyosu‘na gidin
 2. Para Kazanma > Yayın İçi Reklamlar‘ı seçin
 3. Ayarlar‘ı seçin
 4. İzinlerinizi değiştirin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.