Aşure Günü Okunacak Dualar Nelerdir?

Aşure günü okunacak dualar nelerdir. Aslında her dua her günde yapılabilir fakat bazen o güne özel olan duaları okumakta ekstra fayda vardır. Her günde, her namazda olduğu gibi Aşure gününde kalbinizden geçtiği gibi dua okumaya özen gösteriniz.

Aşure Günü Okunacak Dualar – 1

“Allah’ım bu sene içerisinde işlediğim ve beni uzak tuttuğun şeylerden sakınmadıklarımdan, razı olmadıklarından ve hoşlanmadıklarından yapmışsam beni affet yarabbim. Bana yüklediğin görevlerden dolayı beni affedip ve beni tövbe etmeye çağırdın. Türlü günahlar işledikten sonra tövbemi kabul ettin yarabbi. Allah(c.c)’ım sana istiğfar ederim, senden beni bağışlamanı isterim. Beni bağışla, razı olduğun amellerden işledimse eğer bana vaat ettiğin sevabı benden kabul et. Umudumu Senden kesme Kerîm olan Allahım.”

Aşure Günü Okunacak Dualar – 2

“Bismillâhirrahmânirrahîm

Sübhânellâhi mil’el miyzâni ve müntehel ılmi ve meblağar rıdâ ve ziyneten lâ melce-e ve lâ mence-e minellâhi illâ ileyhi. Sübânellâhi adedeş şef’ı vel vetri ve adede kelimâtit-tâmmâti bi rahmetihî esteğıysü lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym. Ve hüve hasbî ve ni’mel vekiylü ve ni’mel mevlâ ve ni’men nasıyr. Ve sallellâhu alâ seyyidinâ Muhammedin hayri halkıhî ve alâ âlihi ve sahbihî ecmeıyn.”

Bu dua için peygamber efendimiz hz. Muhammed (s.a.v) için şöylşe söyledikleri rivayet edilmiştir:

“Muharrem Ayı’nın birinci ve onuncu günleri sabahleyin üç kere bu duayı okuyan kimseyi Cenab-ı Hak gelecek senenin Muharrem Ayı’na kadar bütün belalardan emin kılar.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here