2017 ÖSYS Başvuru Kılavuzunun Yayınlanma Tarihi Nedir?

2016 yılında YGS Başvurularından bir gün önce yayınlanan kılavuzun bu yıl da başvurulardan önceki birkaç gün içinde yayınlanması bekleniyor. YGS Başvuruları 4-18 Ocak tarihleri arasında olacak ve kılavuzun 1-3 Ocak tarihlerinde yayınlanması bekleniyor

2017 ÖSYS Başvuru Kılavuzu Ne İfade Ediyor ?

ÖSYS Başvuru Kılavuzu içerisinde başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru ücretleri,sınav tarihleri ve süreleri, ek puan, sınavsız geçiş,baraj puanları ve daha birçok konu hakkında detaylı açıklamalar olacak.

2017 ÖSYS Başvuru Kılavuzunda Değişiklik Bekleniyor!!

Matematik ve Geometri derslerinin tek ders altında toplanması bu yıl LYS kısmında hem süre olarak hem de katsayı olarak değişikliklerin olacağının sinyalini bizlere veriyor. Geometri adı altında herhangi bir ders olmaması; LYS1 de matematik ve geometri derslerinin tek kitapçıkta toplanması ve her iki dersin sorularının eşit puana sahip olacağını gösteriyor. Daha önce katsayısı düşük olan Geometri dersi bu uygulamadan sonra yükselmesi, bu dersi yapamayan adaylar için pek de iyi bir haber değil.

2017 Ygs ve Lys Sınav Ücretleri Artabilir!!

2016 yılında bir önceki yıla göre 5 lira zam yapılan sınavların bu yılda artması bekleniyor.

2017 de talep edilmesi beklenilen ücretler;

2017 YGS Başvuru ücreti:60 ₺

2017 LYS Bir Sınav Başvuru ücreti: 40 ₺

2017 Ösym Sınavsız Geçiş Başvuru Ücreti: 20 ₺

2017 Ösym Başvuru Hizmeti Ücreti: 5,00 ₺

(Bu rakamlar hemsoruhemcevap.com un tahminidir. herhangi bir artışın olmaması pek de mümkün olmasa da ihtimal dahilindedir.)

Bütün bunlar bir yana önemli olan katsayılar, sınav ücretleri, sınav süreleri değil sınava verilen değer ve o yolda gösterilen çabadır. hemsoruhemcevap.com olarak bütün takipçilerimize bu yolda başarılar dileriz. Hepinizi birer üniversiteli olarak görme temennisi ve duaları ile.

[junkie-button url=”http://hemsoruhemcevap.com/2017-ygs-konulari-nelerdir/” style=”light-blue” size=”large” type=”square” target=”_blank”] 2017 Ygs Sınavı Konuları için Tıklayınız [/junkie-button]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.