2 Yıllık Geleneksel El Sanatları için Dikey Geçiş Bölümleri Nelerdir?

Geleneksel El Sanatları Bölümü DGS Dikey Geçiş Bölümleri 2016

  DGS kılavuzuna göre 2 yıllık Geleneksel El Sanatları bölümünden dikey geçiş yapılabilecek 4 yıllık bölümler aşağıda yer almaktadır. Geleneksel El Sanatları DGS bölümleri, Geleneksel El Sanatları Dikey geçiş bölümleri lisans bölümleridir. İki yıllık bölüm mezunları DGS sınavına girerek yeterli puanı aldıkları takdirde çeşitli 4 yıllık bölümlere dikey geçiş yapabilmektedir.

  Kıymetli öğrenciler, sizler için iki yıllık bölümlerin DGS geçiş bölümlerini derledik. Bildiğiniz gibi 2 yıllık bölümlerin güzel bir yönü de lisans bölümlerine dikey geçiş olmasıdır. Sizler de Geleneksel El Sanatları bölümü hakkında verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak dikey geçiş yapma kararı alabilirsiniz.

2 Yıllık Geleneksel El Sanatları Dikey Geçiş Bölümleri

-El Sanatları

-Geleneksel Türk El Sanatları

-Geleneksel Türk Sanatları

-Halı-Kilim ve Eski Kumaş Desenleri

-Tezhip

Bölümler 2016 kılavuzlarına göre güncel hali ile verilmiştir. Ön lisans 2 yıllık Geleneksel El Sanatları mezunları hangi bölümlere dikey geçiş yapabilir? DGS sınavına girerek hedeflediğiniz lisans bölümüne yerleşmenizi temenni ederiz. Geleneksel El Sanatları dikey geçiş bölümleri nelerdir, sizler için derledik. Geleneksel El Sanatları bölümünden hangi bölümlere geçiş yapılır?

2 Yorumlar
  1. hilal diyor

    tşk ederim verdiğiniz bilgiler için ben açıköğretimden dikey geçiş yaptım kamu yönetimiyle lisans tamamlama yapıyorum şimdi önlisans kpss memurluk sınavına gırıcem yeterli puan aldıgımda nereleri tercih yapıcam bilmiyorum

    1. hemsoruhemcevap diyor

      Sınav sonrasında puanınızı yazın hocam buradan yardımcı olmaya çalışalım sizlere

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.